Похід у музей - Факультет української та іноземної філології

Похід у музей

7 листопада 2018 року студенти-першокурсники філологічного факультету групи У-11 разом із старшим викладачем, кандидатом педагогічних наук Наталією Володимирівною Черниш відвідали меморіальний музей Григорія Савича Сковороди – видатного українського філософа, поета, педагога, провівши в ньому практичне заняття, присвячене вивченню його творчості. Майбутні вчителі української мови і літератури у стінах музею мали можливість споглядати умови, у яких доводилося працювати філософу-мандрівнику, почути з вуст музейних працівників про особливості його творчості, вони дізналися про цікаві сторінки із життя українського просвітника.

Цей музей залишив після себе різні емоції і спогади, які ще надовго залишаться в серцях студентів, зауважує Поліна Борисова:

«Завдяки екскурсії, я дізналася про Григорія Савича з нової сторони, не лише як поета-філософа і вчителя, а і як людину з великої літери. Мене дуже вразила розповідь про вчительську діяльність у Переяславському колегіумі. У ті часи для виховання неслухняних учнів використовували різки, вимочені в соляному розчині. І лише тільки Григорій Сковорода відмовився від такого способу навчання. Також мені запам’яталась легенда про «весілля» поета. Як людина, яка понад усе любила свободу, він ніколи не хотів одружуватися. Однак одного разу йому сподобалася донька заможного знайомого. Вирішили зіграти весілля. У день весілля Григорій Савич не прийшов до церкви, а замість себе він відправив на вінчання молодого хлопця. Пізніше виявилось, що дівчина і хлопець були закохані і розповіли про це поету. Сковорода не зміг протистояти їхній любові і допоміг закоханим, адже хлопець був бідним і батько дівчини був проти їхніх почуттів. Але Сковороду поважали всі і протистояти його діям заможний чоловік не міг».

Дарині Кириленко теж сподобався похід у музей:

«Особливо мою увагу привернула пані-екскурсовод: її розповідь була настільки цікавою, що мені з легкістю вдалося поринути в атмосферу років життя Григорія Сковороди. Крім того, мене дуже вразили навчальні класи. Мені ніби випала нагода відчути себе справжнім учнем Григорія Савича…».

Під враженням від відвідування музею перебуває і студентка Вікторія Савчук, яка розповідає:

«Сьогодні я відвідала чудовий меморіальний музей, присвячений Григорію Савичу Сковороді. Не можу не поділитися емоціями. До речі, це перший музей, який я відвідала саме в місті Переяславі-Хмельницькому, котрий так і величають – « місто-музей». Уже з перших хвилин перебування на подвір’ї мене зацікавив музей, не кажучи вже про атмосферу всередині. Ландшафтний дизайн хоч і не різноманітний, але скульптури Григорія Савича точно відобразили його життя, тобто його мандрівний стиль, і варто сказати, що акцент робився саме на внутрішній частині музею, а не зовнішній. Про це свідчать побачені мною кімнати, зокрема класи, у яких навчалися учні відомого педагога. Хочу описати інтер’єр кімнат. У музеї можна побачити бібліотеку книжок, старовинні меблі, що мені неймовірно сподобалися і ще багато чого цікавого. Але найзахоплюючою частиною була кімната, де навчав сам Григорій Сковорода, і особливо вражаючою є скульптура філософа, адже вона ніби жива, і склалося враження, що я знаходжусь з Григорієм Савичем наяву. Тільки через це вже цей музей вартий уваги, проте є ще одна річ, яка мені дуже запам’яталася, ‒ це картина, що знаходиться в одній з кімнат, на якій художник чудово зобразив самого Григорія Сковороду і подію, що пов’язана з ним. Окрім усього, що я описала, можна побачити кімнату відомого вчителя і різні предмети, пов’язані безпосередньо з ним.

Не буду багатослівною, адже краще оцінювати, коли ти бачиш все на власні очі. Тому ще можу сказати, я залишилася задоволена екскурсією і дізналася багато чого нового про добре відомого педагога, філософа і письменника».

студенти групи У-11 філологічного факультету

[vcfastgallery_mosaic fgm_layout=”fg_layout3″ fg_type=”magnific-popup” images=”431,430,429,428,427″]

Залишити коментар

Перейти до вмісту