Лунає слово Кобзареве! - Факультет української та іноземної філології

Лунає слово Кобзареве!

У минулий четвер, 22 листопада 2018 року, у приміщенні дитячої музичної школи імені Павла Сениці відбувся ІІ заключний тур ХІV міського конкурсу творчої спадщини Т. Г. Шевченка в рамах літературно-мистецького фестивалю «Переяславська осінь Кобзаря», у якому взяли участь 30 конкурсантів. Вони боролися за перше місце в трьох вікових категоріях: І – від 13 до 15 років, ІІ – від 16 до 18 років, ІІІ – від 19 до 35 років.

Філологічний факультет ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди» представляли студентки – Поліна Борисова (група У-11), Неля Трухан (група У-21), Катерина Мельниченко (група АФ-23) та Олександра Пелих (група Уз-41).

У складі журі були начальник відділу культури і туризму Переяслав-Хмельницької міської ради Антоніна Курченко (голова журі), головний спеціаліст відділу культури Переяслав-Хмельницької РДА Павло Рекун, методист методичного кабінету відділу освіти Переяслав-Хмельницької міської ради Світлана Каплюк, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання державного вищого навчального закладу «Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди» Надія Дига, поетеса, члена Національної спілки письменників України, старшого наукового співробітник Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Наталія Павлик, заслужений працівник культури України Тетяна Палатна, керівник студії конферансу Народного центру культури «Зустріч» Ольга Аніскіна.

Компетентне журі художній рівень виконавської майстерності оцінювало за такими критеріями: дикція, літературна мова, виразність, сценічна культура та артистизм виконання.

За результатами виступів наші студентки вибороли призові та перше місця. Так, у другій віковій категорії (16-18 років) Катерина Мельниченко та Поліна Борисова розділили 3 місце. Студентки поділилися з нами своїми враженнями від виступу.

Катерина Мельниченко: «Конкурс читців поезії Шевченка закінчився, а емоції досі бурлять. Скажу чесно, участь у цьому заході брала вперше. Ще з самого ранку дуже хвилювалася, але коли зайшла до зали, то зрозуміла, що то моє рідне. Атмосфера конкурсу неймовірно вражала. Стільки талантів ти зустрічаєш щодня і навіть не підозрюєш, що наскільки він глибокий, а на святі ми всі зустрілися, обмінялися своїми емоціями, талантами та звісно ж переживаннями.

Я пишаюся тим, що взяла участь у такому заході і сподіваюся це не останній мій виступ. Цей день надихнув мене на нові звершення».

Поліна Борисова: «Я дуже рада, що мені випала нагода бути учасником такого цікавого конкурсу! Чесно кажучи, я навіть уявити не могла, що зможу зайняте призове місце, бо часу для підготовки було дуже мало. Під час читань, я почула дуже багато красивих творів Шевченка і насолодилася піснями, покладеними на його вірші. Коли прийшов час мого виступу, я дуже хвилювалася, але швидко змогла взяти себе в руки.

Вірш «Ми вкупочці колись росли», який я читала, є автобіографічним. Саме у ньому Тарас Григорович відбив спогади про дитячу дружбу з сусідською дівчиною Оксаною Коваленко. Сподіваюсь, що змусила  замислитися слухачів, бо цим віршем я хотіла передати те, що ніколи не можна забувати і залишати коханих, батьків і рідний край, бо колись та людина, яку ми кохали все життя, як Оксаночка «занепаститься», замість живих батьків будуть лише «хрести добові», а рідний край стане «темним і німим».

У третій віковій категорії (19-35 років) 1 перше місце присуджено Олександрі Пелих.

Дівчат запросили на гала-концерт та нагородження переможців ХІV міського конкурсу творчої спадщини Т. Г. Шевченка у рамках літературно-мистецького фестивалю «Переяславська осінь Кобзаря», що відбудеться 29 листопада о 15.00 у приміщенні Народного центру культури «Зустріч».

Колектив кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання щиро вітає студенток з успішними виступами та бажає їм подальших успіхів і нових звершень!

Тетяна Шинкар – кандидат філологічних наук, викладач
кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання

[vcfastgallery_mosaic fgm_layout=”fg_layout3″ fg_type=”magnific-popup” images=”449,447,448″]

Залишити коментар

Перейти до вмісту