Студенти філологічного факультету – на обласному етапі конкурсу імені Тараса Шевченка - Факультет української та іноземної філології

Студенти філологічного факультету – на обласному етапі конкурсу імені Тараса Шевченка

Факультет української та іноземної філології > Новини факультету > Студенти філологічного факультету – на обласному етапі конкурсу імені Тараса Шевченка

У листопаді 2018 року в Комунальному вищому навчальному закладі Київської обласної ради «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж відбувся ІІ (обласний) етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед студентів закладів вищої освіти Київської області.

Метою проведення цього заходу є піднесення престижу української мови і літератури серед студентської молоді, виховання у неї почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, підвищення рівня загальної мовної культури.

Свій рівень мовної освіти й культури, майстерність володіння українським словом демонстрували 54 студенти із 21 закладу вищої освіти. ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди» представляли студентки 4 курсу філологічного факультету Світлана Ярошенко та Юлія Бабенко.

Учасники конкурсу виконували завдання за чотирма рівнями, розповідає Світлана Ярошенко:

«Завдання конкурсу імені Тараса Шевченка – це тест на перевірку рівня всебічного розвитку особистості студента. А полягало воно в наступному: уявити себе в ролі юриста у справі про заслання Тараса Шевченка в Сибір. Потрібно було скласти промову-захист, використовуючи лексику зі сфери юриспруденції».

Студентка Юлія Бабенко додає до сказаного: «У конкурсному завданні я насамперед зазначила, що Шевченко є геніальним поетом українського народу. Творчість такої відомої і водночас незламної людини надихає. Говорячи про феномен творчості Кобзаря, я проводила паралелі із сучасністю і зауважувала, що творчість письменника є актуальною і сьогодні. На мою думку, образ Тараса Шевченка – це своєрідний прообраз України, яку не сприймають, гноблять. Та попри все український народ вперто іде до своєї цілі. Нехай повільно і з купою помилок, але ж ми не здаємося. Саме на прикладі Тараса Шевченка можемо говорити про нескореність.

Я вважаю, що суть завдання і була в тому, щоб студенти пов’язали творчість великого українського поета з сучасністю».

Як повідомив науковий керівник студенток кандидат педагогічних наук, доцент Леонід Миколайович Козубенко, за результатами конкурсу Світлана Ярошенко на обласному етапі здобула третє призове місце. Юлії Бабенко дісталося – четверте  місце.

Тетяна Шинкар,
кандидат філологічних наук, викладач
кафедри української і зарубіжної літератури  та методики навчання

Залишити коментар

Перейти до вмісту