До 205-річчя від Дня народження Тараса Шевченка - Факультет української та іноземної філології

До 205-річчя від Дня народження Тараса Шевченка

Факультет української та іноземної філології > Новини факультету > До 205-річчя від Дня народження Тараса Шевченка

11 березня 2019 року традиційно у стінах філологічного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди» кафедрою української і зарубіжної літератури та методики навчання було проведене свято, присвячене річниці з Дня народження славетного українського поета  – Тараса Шевченка.

Святкування розпочалося зі вступного слова організатора, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання Надії Василівни Диги, яка щиро привітала всіх гостей, відзначаючи, що Тарас Шевченко є чимось особливим для українців, а особливо для студентів-філологів.

Ведучі свята Неля Трухан та Ольга Литвинчук розповідали присутнім про віхи життя українського поета, який закликав українців до боротьби зі злом. На думку Кобзаря, сенс життя полягав у творенні справжнього добра.

Весь зал затамував подих від прочитання англійською мовою вірша «Заповіт» у виконанні студентки І курсу Дар’ї Печенюк, адже англійська мова, якою зараз говорять і яку розуміють на всіх континентах, представила Тараса Шевченка для світової спільноти.

Доктор філологічних наук, професор кафедри української та зарубіжної літератури та методики навчання Микола Павлович Корпанюк закликав студентів до просвітлення та єднання народу, що сповідував і сам Тарас Шевченко.

Також усіх присутніх привітала декан філологічного факультету, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання Оксана Михайлівна Свириденко, яка наголосила на важливості вивчення творчості Тараса Григоровича Шевченка.

Крім того, на святі студенти декламували поезії. Так, вражаючим був вірш, написаний студенткою І курсу Дариною Кириленко, у якому вона радила прислухатись до пророчих слів Кобзаря.

Змусила битися серця глядачів частіше студентка ІІ курсу Аліна Набухотна, яка заспівала народну пісню «Ой у гаю, при Дунаю». Саме свято закінчилося словами Надії Василівни Диги: «Тарас Шевченко – це  не тільки те, що вивчають, а й те чим живуть. У чому черпають сили і надії». На мою думку, Тарас Шевченко залишиться назавжди в серцях українців. Потрібно вивчати його творчість, бо саме в його творах є та сила, яка змушує йти вперед.

Інна Білявська,
студентка ІІ курсу філологічного факультету

[vcfastgallery_mosaic fgm_layout=”fg_layout3″ fg_type=”magnific-popup” images=”649,650,647,648,652,651″]

Залишити коментар

Перейти до вмісту