Подорож у чарівний світ української народної казки (проектно-інформаційна лекція) - Факультет української та іноземної філології

Подорож у чарівний світ української народної казки (проектно-інформаційна лекція)

Факультет української та іноземної філології > Новини факультету > Подорож у чарівний світ української народної казки (проектно-інформаційна лекція)

3 квітня 2019 року Дига Надія Василівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання, організувала і провела проектно-інформаційну лекцію з української міфології та фольклору на тему: «Польові дослідження з метою вивчення української народної казки».

Сучасна національна освіта, особливо у вищій школі, активно розвивається, доповнюється новими інноваційними технологіями викладання. І особливе місце належить проектній технології, яка спрямована на активізацію інтелектуальної та емоційної діяльності студентів. Тож не залишаються осторонь від інновацій і викладачі та студенти філологічного факультету.

Надія Василівна, застосувавши проектні технології для проведення лекції, наголосила також, що дуже пишається самими студентами-першокурсниками, адже вони активно долучилися до спільної діяльності: підготували цікаві міні-доповіді з використанням мультимедійних засобів навчання. Студенти опрацювали такі питання: Поліна Борисова «Поняття про українську народну казку», Віталій Сирай «Поетикальні особливості казки», Дарина Кириленко «Тематичні групи українських народних казок», Вікторія Савчук «Казки про тварин», Марія Співак «Фантастичні казки», Софія Шевченко «Соціально-побутові казки», Лілія Панчоха «Яскраві герої-персонажі української народної казки», Даша Карасовська «Образи добровольців і злотворців у народних казках». Було обговорено розроблені питання і вибрані найкращі роботи студентів, зокрема Поліни Борисової, Софії Шевченко та Віталія Сирая.

Надія Василівна цікаво розповіла про народну казку в дослідженнях вітчизняних і зарубіжних учених, а також назвала основні правила збирання українських народних казок. Правила студентам необхідні під час проведення польових досліджень на фольклорній практиці.

Бібліотекар філологічного факультету Оксана Валеріївна Лазоренко оформила цікаву виставку книг: казки народів світу, посібники та статті з вивчення народної казки та українського фольклору. На лекції були присутні, окрім студентів-першокурсників, магістри-філологи та викладачі кафедри: Юлія Миколаївна Бродюк та Марія Борисівна Пангелова.

магістрант Ольга Литвинчук 

Залишити коментар

Перейти до вмісту