Чорнобиль – біль душі нашої: на філологічному факультеті вшанували міжнародний день пам’яті радіаційних катастроф - Факультет української та іноземної філології

Чорнобиль – біль душі нашої: на філологічному факультеті вшанували міжнародний день пам’яті радіаційних катастроф

Факультет української та іноземної філології > Новини факультету > Чорнобиль – біль душі нашої: на філологічному факультеті вшанували міжнародний день пам’яті радіаційних катастроф

Напередодні відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф та 33-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС, 24  квітня 2019 року, Студентською радою філологічного факультету для студентів та викладачів було проведено показ документальної драми Світлани Усенко та телеканалу «1+1» під назвою «Розщепленні на атоми».

Цей фільм – жорстока правда аварії на Чорнобильській АЕС, яка трапилась 26 квітня 1986 року.  Треба зазначити, що стрічка Світлани Усенко поєднала в собі як документальні зйомки у зоні відчуження, місті Прип’яті та, безпосередньо, на території АЕС, так і художню реконструкцію подій Чорнобильської катастрофи. Документальна драма розповідає історії людей, чиї життя «розщепила на атоми» аварія. Людей, які втратили все – коханих, дітей, дах над головою, здоров’я і віру в майбутнє, але знайшли в собі сили боротися і жити далі!

Після перегляду фільму деякі студенти поділилися своїми враженнями. Зокрема, студентка 1-го курсу групи ПР-14 Дар’я Печенюк зауважує:

«Знаєте, я, напевно, більше ніколи не зможу подивитися цей фільм. Ні, не тому що він мені не сподобався! А тому що він настільки зачепив моє серце і душу, що стількох сліз мої очі більше не витримають! Мене вразила сила духу людей! Історія пожежних, які першими поїхали ліквідувати наслідки аварії, і, зокрема, старшого сержанта Василя Ігнатенка, настільки жахлива, що я молюся, аби людство не побачило та не допустило ще однієї такої катастрофи!»

 

 

Студентку 1-го курсу групи ПР-14 Ірину Присяч теж дуже вразив цей фільм:

«У школі нам мало розповідали про цю трагедію і я вважаю це не правильним! Чорнобильська катастрофа – частина  історії нашої країни! Кожен повинен знати її і завжди пам’ятати про людей, які ціною власного життя, намагалися захистити нас. Дуже вдячна Студентській раді нашого факультету, що показали цей фільм! І знаєте, мені здається, цей фільм потрібно показувати у школах!»

Ми щиро дякуємо студентам, які приєдналися до перегляду і разом з нами розділили увесь біль цієї важливої  дати. Безперечно, ми радимо цей фільм для перегляду кожним українцем. Сподіваємося, що люди і наша прекрасна планета більше ніколи не побачить таких страшних подій, а про Чорнобиль і його героїв будуть пам’ятати завжди!

Поліна Борисова

студентка І курсу філологічного факультету

Залишити коментар

Перейти до вмісту