«На горі трава зелена»: філологи-першокурсники святкували Трійцю та проходили фольклорну практику у музеї - Факультет української та іноземної філології

«На горі трава зелена»: філологи-першокурсники святкували Трійцю та проходили фольклорну практику у музеї

Факультет української та іноземної філології > Новини факультету > «На горі трава зелена»: філологи-першокурсники святкували Трійцю та проходили фольклорну практику у музеї

У неділю, 16 червня  2019 року, студенти-першокурсники філологічного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», групи У-11 під час проходження фольклорної практики завітали на одне з головних свят українців – Трійцю, яке відбувалося в Музеї народної архітектури та побуту  Середньої Наддніпрянщини НІЕЗ «Переяслав».

Зелені свята – українська народна назва християнського свята Трійці, що відзначається на 50-й день після Великодня. Будучи святом перехідним, воно знаменує завершення весняного й початок літнього календарного циклу. У його основу покладено культ дерев та рослинності, магія закликання майбутнього врожаю. Відтак, у ході святкування, майбутні вчителі української мови та літератури занурились в неймовірну атмосферу свята та взяли участь у неймовірних майстер-класах, які проводили місцеві жителі та запрошені гості. Відмітимо, що саме у цей день в студентів була унікальна нагода на власні очі побачити, як святкували Зелену неділю наші предки, долучитися до звичаїв, традицій, духовності нашого народу. До слова, чи не найбільшу увагу першокурсників привернули колективи, спілкування з якими дуже допомогло їм у проходженні фольклорної практики.

Своїми враженнями ділиться Марія Співак: «Свято вразило своєю душевністю.  Атмосфера була надзвичайно теплою та домашньою.  Виступали народні колективи,  проводились різноманітні майстер-класи. Відбулася  чудова  ярмарка. Із народних колективів можу виділити один який мені сподобалася найбільше – це «Світлячок», який предемонстрував цікавий підхід до традицій, вразили приємною автентичною музикою, історичною реконструкцією обрядів та традиції нашого народу.  Констатую, що отримала чималий досвід та дізналась багато цікавого.  Раджу всім наступного року неодмінно відвідати цей фестиваль».

Гарні емоції свято принесло й Софії Шевченко: «Я вперше святкувала зелену неділю у Переяславі-Хмельницькому. І, певно, цей день я запам’ятаю назавжди, адже, на підходах до музею, вже здаля долинала музика, даруючи святковий настрій. Розважальна програма як і атмосфера були дійсно святковими. Вразила й кількість людей які продавали сувеніри, роботи зроблені власними руками, картини. Оскільки я проходила фольклорну практику, то повинна була брати інтерв’ю. Мене дуже вразило те, що люди були дійсно доброзичливими і не байдужими, з радістю відповідали на поставлені мною запитання. Свято принесло мені море  задоволення, натхнення та морального відпочинку. Сподіваюсь, я була на ньому не востаннє, а мої враження змотивують наступного року прийти на нього ще когось».

Зазначу, що відвідавши свято Зеленої неділі «На горі трава зелена» у Музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини НІЕЗ «Переяслав», студенти філологічного факультету проходячи повз ярмаркові ряди мали змогу переконатися в тому, що українці – народ, який має свою неповторну самобутню культуру, умілі руки та талановиту й творчу душу. Бо на ярмарку можна було придбати все, чого душа бажає!

Крім того, усі присутні отримали масу позитивних емоцій, зарядилися святковим настроєм, зробили красиві світлини на фоні красуні-віхи та музейних хатинок!

Дарина Кириленко

студентка І курсу філологічного факультету

спеціальності «Середня освіта (Українська мова і література)»

[vcfastgallery_mosaic fgm_layout=”fg_layout3″ fg_type=”magnific-popup” images=”905,904,903,901,899,900″]

Залишити коментар

Перейти до вмісту