Студенти та викладачі філологічного факультету відвідали театральну виставу «Пасажир без багажу» у столиці - Факультет української та іноземної філології

Студенти та викладачі філологічного факультету відвідали театральну виставу «Пасажир без багажу» у столиці

Факультет української та іноземної філології > Новини факультету > Студенти та викладачі філологічного факультету відвідали театральну виставу «Пасажир без багажу» у столиці

У четвер, 17 жовтня 2019 року, відбулася довгоочікувана поїздка студентів філологічного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» до Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки на виставу «Пасажир без багажу» за твором Жана Ануя (режисер-постановник – Михайло Резнікович). Разом із студентами-філологами театр відвідали декан філологічного факультету Оксана Свириденко, викладачі кафедри іноземної філології, перекладу та методики навчання – Наталія Сердюк, Олеся Скляренко, Ірина Хрін, Наталія Марченко, а також заступник завідувача кафедри української лінгвістики та методики навчання з навчально-виховної роботи Тетяна Левченко.

У 1937 році п’єса «Пасажир без багажу» була представлена на паризькій сцені і принесла перший успіх всесвітньо відомому драматургу Жану Аную.

Цікавим є те, що історія п’єси заснована на реальних подіях з життя солдата на ім’я Антельм Манжен – під час Першої світової війни, внаслідок важкого поранення, він втратив пам’ять і перестав сприймати реалії свого минулого. Гастон, головний герой п’єси «Пасажир без багажу», пережив подібний досвід. Обставини склалися так, що він потрапив у чудовий будинок, де все говорить про те, що саме тут він знайде свою сім’ю… Але знайомство з мешканцями цього будинку, з сім’єю, впізнавання подробиць минулого життя, спогади про шалену юнацьку закоханість виявились таким важким вантажем, що втрата пам’яті для нього стала вже мало не благом.

Сюжет спектаклю видався настільки цікавим і непередбачуваним, що тримав глядачів, у тому числі й наших сковородинівців у постійній напрузі до самого завершення дійства. Усі присутні прожили разом з героями трепетну історію кохання, а ще, відповіли на багато морально-етичних питань, що викликав цей спектакль.

Констатуємо, що студентам надзвичайно сподобався спектакль, і поїздка в цілому. Із цілим вантажем позитивних емоцій та незабутніх вражень вони поверталися додому. Учасники поїздки висловлюють безмежну вдячність Наталії Сердюк та Людмилі Михняк за організацію поїздки та прекрасно проведений час!

Поліна Борисова, студентка 2 курсу, групи У-21

Залишити коментар

Перейти до вмісту