Наука без кордонів: дослідники з України та з-за кордону провели конференцію завдяки мультимедійним технологіям - Факультет української та іноземної філології

Наука без кордонів: дослідники з України та з-за кордону провели конференцію завдяки мультимедійним технологіям

Факультет української та іноземної філології > Новини факультету > Наука без кордонів: дослідники з України та з-за кордону провели конференцію завдяки мультимедійним технологіям

Учора, 2 квітня 2020 року у Національному авіаційному університеті відбулася ХІІІ Міжнародна наукова конференція «Національна ідентичність в мові і культурі». З огляду на епідеміологічну ситуацію й те, що новий час диктує свої правила, вимагаючи від дослідників, крім іншого, ще й знань інформаційних технологій, конференція (до слова, вперше в практиці проведення організаторами подібних заходів у такому форматі – прим.авт.) проходила в онлайн-режимі.

Науковці з України та з-за кордону спілкувалися завдяки програмному забезпеченню Skype, а відтак мали нагоду не лише слухати доповіді, а й бачити авторів та брати участь в обговореннях. Зазначимо, що для декого з учасників такий формат наукової комунікації так само був новим і незвіданим до того.

З-поміж учасників конференції відзначилися й переяславські науковці – кандидати філологічних наук, доценти кафедри української лінгвістики та методики навчання філологічного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» Людмила Довбня й Тамара Товкайло, котрі презентували доповідь на тему: «Національна ідентичність у персоналізованій історії українського мовознавства», що отримала схвальні відгуки й подяки від учасників.

Сковородинівські дослідниці зазначають, що ця тема не є для них новою, позаяк вони працюють над нею впродовж багатьох років поспіль. Свого часу, за їх авторством, побачили світ два видання книги «Історія українського мовознавства в іменах», а для широкого ж загалу учасників у цей день прозвучали нові факти про наукові здобутки вітчизняних учених минулого.

Історія українського мовознавства є показовою й в аспекті виховання почуття патріотизму шляхом усвідомлення ґрунтовних надбань у сфері як української мови, так і загального мовознавства, оскільки вітчизняні дослідники зробили значний внесок у світову лінгвістичну скарбницю. А ми пишаємося нашими філологинями та їх успіхами!

 

Прес-служба університету

Залишити коментар

Перейти до вмісту