Павлик Наталія Миколаївна - Факультет української та іноземної філології

Павлик Наталія Миколаївна

Наталія Павлик Миколаївна

Павлик Наталія Миколаївна

Павлик Наталія Миколаївна народилася 5 листопада 1964 року в селі Пологи-Вергуни, що на Переяславщині. Це українська поетеса, літературознавець, етнограф, член Національної спілки письменників України.

Дитячі та юнацькі роки вона провела в рідному селі, закінчила місцеву школу, після чого вступила до лав студентів філологічного факультету Переяслав-Хмельницького педагогічного тоді ще інституту. Після закінчення його з відзнакою працює донині старшим науковим співробітником Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав».

1995 року Спілка письменників України видала на кошти української громади Австралії першу поетичну збірку Наталії Павлик «Подзвін душі», 1997 року вийшла друга книга «Спокуса монаха», 2004 року побачила світ третя збірка «Стеблина полину». «В снігах самоти» (2009) – четверта книга поетеси. 2013 року Н. Павлик видала монографію «Література Переяславщини. Сучасність». 2014 року світ побачив її поетичну збірку «На прощі життя» (Переяслав-Хмельницький: Видавництво «КСВ») Твори Н. Павлик друкувалися в численних антологіях, альманахах та періодиці. У 1999 році Наталію Павлик було прийнято до Національної спілки письменників України.

Об’єктами наукових студій Наталії Павлик є література та етнографія. Так, у поле її літературознавчого зору в різні роки потрапили: Тарас Шевченко, Станіслав Вишенський, Іван Коваленко, Іван Кирій, Ольга та Андрій Будугаї, Світлана Мірошниченко, сучасні митці Переяславського краю та інші.

Перейти до вмісту